TPA to międzynarodowa grupa konsultingowa, oferująca kompleksowe usługi doradztwa biznesowego w 12 państwach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej. W Polsce TPA należy do największych firm doradczych. Zapewniamy efektywne rozwiązania biznesowe z zakresu doradztwa podatkowego, doradztwa transakcyjnego, audytu finansowego, corporate finance, outsourcingu księgowego i administracji płacowej, a także doradztwa personalnego.
Jako członek Baker Tilly International, łączymy zalety zintegrowanej, interdyscyplinarnej obsługi "one-stop-shop" z lokalną ekspertyzą i zasięgiem międzynarodowej grupy doradczej.
Aktualnie poszukujemy pracowników na stanowisko:

Firma

TPA Management Sp. z o.o.

Ogłoszenie

Accountant/Księgowa/-y

Stanowisko

Accountant

Miasto/województwo

Poznań

Publikacja

2019-10-30

Opis Firmy

<div style=\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"><strong>TPA </strong>to międzynarodowa grupa konsultingowa, będąca niezależnym członkiem Baker Tilly International, która świadczy usługi w szerokim spektrum doradztwa biznesowego, przy zachowaniu najwyższych standardów i w przyjazny dla klienta sposób.<br /> Aktualnie poszukujemy kandydatów na stanowisko:</div>

Zadania:

  • samodzielne realizowanie zadań w zakresie usług świadczonych dla Klientów, w tym: księgowanie faktur zakupu, faktur sprzedaży, innych transakcji, uzgadnianie sald kont, wykonywanie procedur zamknięcia miesiąca
  • sprawdzanie poprawności i kompletności dokumentów
  • prowadzenie korespondencji z klientami w kwestiach otrzymanych dokumentów i przeprowadzonych transakcji (kompletność, błędy, braki, kwestie merytoryczne)
  • sprawozdawczość na potrzeby wewnętrzne Klientów (raporty, zestawienia)
  • pomoc w przygotowywaniu deklaracji i kalkulacji podatkowych, sprawozdań GUS i NBP
  • udział w przygotowywaniu sprawozdań finansowych i procesie zamknięcia roku
  • monitorowanie zmian w przepisach prawa podatkowego i księgowego w zakresie wykonywanych obowiązków

Oczekujemy:

  • 1-2 letniego doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku
  • dobrej znajomości polskich zasad rachunkowości (umiejętność sporządzania sprawozdań finansowych będzie dodatkowym atutem)
  • dobrej znajomości prawa podatkowego, w szczególności CIT i VAT
  • znajomość języka angielskiego lub niemieckiego będzie dodatkowym atutem
  • umiejętności obsługi komputera, środowiska Windows
  • znajomość obsługi programu księgowego enova365 będzie dodatkowym atutem
  • rzetelności, odpowiedzialności, dokładności
  • umiejętności organizacji pracy
  • komunikatywności i umiejętności pracy w zespole

Oferujemy:

  • stabilną pracę w firmie będącej laureatem nagród branżowych
  • rynkowe wynagrodzenie
  • otwartą i przyjazną atmosferę w pracy
  • okazję do praktycznego wykorzystania znajomości języka obcego
  • możliwość rozwoju i doskonalenia zawodowego
  • udział w szkoleniach merytorycznych i kursach językowych (angielski lub niemiecki)
  • wyjazdy integracyjne oraz regularnie organizowane eventy pracownicze (wieczory planszówek)
  • kafeterię benefitów do wyboru (m.in. zawierającą opiekę medyczną i pakiet sportowo-rekreacyjny z możliwością wymiany na mnóstwo rzeczy i wydarzeń)
  • prezenty okolicznościowe (jubileuszowe, z okazji narodzin dziecka, ślubu)
  • dogodną lokalizację
  • nowocześnie wyposażone biuro (m.in. „relax room”, owoce, bakalie w kuchniach)
  • dostęp do platformy grywalizacyjnej